Zuzana Wildmannová, DoTh.

Zuzana Wildmannová, DoTh.

Vystudovala jsem Střední odbornou školu veterinární a zemědělskou, v oboru Veterinární technik a v září 2016 jsem se stala  doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata.V  říjnu 2016 jsem se registrovala jako soukromý veterinární technik – fyzioterapeut u Krajské veterinární správy pro Karlovarský kraj v Karlových Varech.Momentálně se aktivně věnuji soukromé praxi Dornovy metody pro psy, koně a lidi a chystám se v letošním roce nastoupit studium fyzioterapie zvířat v Německu. Jsem akreditovaná jako lektor první pomoci a v současné době jsem studentem Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze v oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář.

Během praxe práce se zvířaty a jejich majiteli jsem si nemohla nevšimnout, že úroveň znalostí anatomie jejich psa, řešení akutních stavů, vytažení klíštěte, fixace psa, vyhodnocení stavu psa, znalost základních fyziologických hodnot je naprosto mizivá. První pomoc pro lidi je poměrně rozšířená a a díky pravidelnému školení každého žáka ve škole, zaměstnance v zaměstnání se poskytnutí první pomoci stává běžnou rutinou a díky tomu je dnes procento kvalitně poskytnuté první pomoci větší, než před lety a i procento přežití srdečních kolapsů je větší díky tomu, že lidé znají a nebojí se použít kardiopulmonální resuscitaci ve spolupráci s telefonickou asistencí operátorky tísňové linky záchranné služby. ( 155 !!! ).

V zahraničí je poměrně běžné pořádání seminářů první pomoci pro psy, u nás chybí koncept vzdělávání v tomto odvětví. Sama jsem absolvovala rekvalifikaci pod MŠMT Lektor první pomoci a navštěvuji semináře první pomoci pro psy v zahraničí, abych měla neustále přehled o nejnovějších informacích.

Proto vznikl tento projekt, který má za cíl naučit majitele psů první pomoc pro jejich čtyřnohé kamarády. Protože správně poskytnutá první pomoc psovi či člověku může zachránit zdraví, ale mnohdy i život.
Semináře budou probíhat ve velkých městech po celé republice – Místa a termíny pořádání seminářů .

V nabídce jsou dva typy seminářů, celodenní seminář a seminář první pomoci pro psy v kostce.

K dispozici je také lékárnička pro psy, vybavená podle doporučení zahraničních lektorů první pomoci pro psy.

 

Věřím, že až se majitelé naučí správně vyhodnotit zdravotní stav psa, správně postupovat při otravě různými látkami, správně ošetřit zranění a včas navštívit veterinárního lékaře, stoupne i procento vyléčených či zachráněných psů.

 

 

 

 

 

Autor

Zuzana Wildmannová administrator

Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a odborný konzultant Dornovy metody pro zvířata, zároveň také terapeut Dornovy metody pro lidi a lektor první pomoci, akreditovaný zkouškou MŠMT.

Napsat komentář