Zuzana Wildmannová, DiS., DoTh.

Zuzana Wildmannová, DiS., DoTh.

 • Soukromý veterinární technik- fyzioterapeut
 • Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata
 • Odborný konzultant Dornovy metody pro psy
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže – akreditace MŠMT
 • Terapeut Dornovy metody pro lidi – Osteodynamiky
 • Lektor první pomoci – akreditace MŠMT
 • Zdravotnický záchranář
 • Lektor odborného vzdělávacího bloku První pomoc pro psy v Institutu zdraví zvířat
 • Lektor seminářů První pomoc pro psy
 • Lektor seminářů Péče o psa ve sportovní zátěži
 • Spoluautor knihy Člověk a pes – kapitola První pomoc pro psy

Vystudovala jsem Střední odbornou školu veterinární a zemědělskou, v oboru Veterinární technik a v září 2016 jsem se stala  doporučeným terapeutem Dornovy metody pro zvířata.V  říjnu 2016 jsem se registrovala jako soukromý veterinární technik – fyzioterapeut u Krajské veterinární správy pro Karlovarský kraj v Karlových Varech. Momentálně se aktivně věnuji soukromé praxi Dornovy metody pro psy, koně a  Dornovy metody -Osteodynamiky lidí. Jsem akreditovaná jako lektor první pomoci a v roce 2022 jsem úspěšně ukončila studium na VOŠ zdravotnické a stala se zdravotnickým záchranářem.

Během praxe práce se zvířaty a jejich majiteli jsem si nemohla nevšimnout, že úroveň znalostí anatomie jejich psa, řešení akutních stavů, vytažení klíštěte, fixace psa, vyhodnocení stavu psa, znalost základních fyziologických hodnot je naprosto mizivá. První pomoc pro lidi je poměrně rozšířená a a díky  školením první pomoci ve škole, ojediněle i zaměstnanců v zaměstnání se poskytnutí první pomoci stává běžnou rutinou a díky tomu je dnes procento kvalitně poskytnuté první pomoci větší, než před lety a i procento přežití srdečních kolapsů je větší díky tomu, že lidé znají a nebojí se použít kardiopulmonální resuscitaci ve spolupráci s telefonickou asistencí operátorky tísňové linky záchranné služby. ( 155 !!! ).

V zahraničí je poměrně běžné pořádání seminářů první pomoci pro psy, u nás chybí koncept vzdělávání v tomto odvětví. Sama jsem absolvovala rekvalifikaci pod MŠMT Lektor první pomoci a navštěvuji semináře první pomoci pro psy v zahraničí, abych měla neustále přehled o nejnovějších informacích. Momentálně jsem studentem třetího ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze v oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář.

Proto vznikl tento projekt, který má za cíl naučit majitele psů první pomoc pro jejich čtyřnohé kamarády. Protože správně poskytnutá první pomoc psovi či člověku může zachránit zdraví, ale mnohdy i život.
Semináře budou probíhat ve velkých městech po celé republice – Místa a termíny pořádání seminářů .

V nabídce jsou dva typy seminářů, celodenní seminář a seminář první pomoci pro psy v kostce.

Zároveň působím jako lektor odborného bloku První pomoc pro psy v Institutu zdraví zvířat.
Více o Institut zdraví zvířat se dočtete ZDE.

K dispozici je také lékárnička pro psy, vybavená podle doporučení zahraničních lektorů první pomoci pro psy.

Věřím, že až se majitelé naučí správně vyhodnotit zdravotní stav psa, správně postupovat při otravě různými látkami, správně ošetřit zranění a včas navštívit veterinárního lékaře, stoupne i procento vyléčených či zachráněných psů.

About the author

Zuzana Wildmannová administrator

Veterinární technik, akreditovaný lektor první pomoci a a zdravotnický záchranář. Působí jako záchranář na urgentním příjmu v nemocnici v Praze a zdravotnické záchranné službě. Mimo lektorskou činnost se autorka věnuje terapiím psů a koní především Dornovou metodou, je Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a také se věnuje terapiím lidí prostřednictvím Osteodynamiky (Dornova metoda pro lidi). V listopadu 2022 úspěšně absolvovala Profesní kvalifikaci Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat (43-001-R). Ve volném čase se věnuje svým třem psům, téměř šestnáctiletému belgickému ovčákovi Agimu a čtyřleté stafbulce Kačence. Smečku doplňuje sedmiměsíční štěně belgického ovčáka Sabaton. Všichni psi jsou na seminářích první pomoci pro psy jako chlupatí asistenti :)

6 Comments so far

Nikol MinaříkováPosted on5:36 pm - Čvn 7, 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala zda jsou plánované semináře i v měsíci červenec či srpen nebo dále? Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Nikol Minaříková

  Zuzana WildmannováPosted on5:31 pm - Čvc 15, 2021

  Dobrý den,
  semináře budou plánovány s ohledem na postupně se měnící situaci – nevím, jestli na podzim bude možné akce pořádat…

Aneta KostíkováPosted on8:32 pm - Úno 26, 2022

Dobrý den,

rádi bychom letos uspořádali v naší ZKO seminář na téma 1. pomoc pro psa, dívala jsem se, že tyto semináře pořádáte. Chtěla jsem se zeptat, to vše to obnáší a jaké jsou podmínky (cena, počet účastníku, doba, průběh kurzu, apod.)?

Předem Vám moc děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Aneta Kostíková

Blažek PetrPosted on10:09 am - Čvc 9, 2023

Dobry den. mam 13,5 let starou fenku lebradorského retrívra. Má kušingův syndrom a má problémy s vymočováním – nechce moč pustit. Opakovaně nemočí víc než 24 hod. Jak správně vymačkat močový měchýř, jak ho najít a jak často to dělat… už má bohužel velmi slabé nohy a chodí pár metrů s obtížemi. Děkuji. S pozdravem Petr Blazek (604/711 260)

  Zuzana WildmannováPosted on3:09 pm - Srp 6, 2023

  Dobrý den,
  s tímto problémem se obracet o radu na internetu není nejlepší nápad. Poraďte se se svým veterinářem.

Leave a Reply