VENČENÍ PSŮ

VENČENÍ PSŮ

DATABÁZE DOBROVOLNÝCH VENČITELŮ PSŮ V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ PANDEMIE 

Cílem databáze venčitelů psů je sdružit na jedno místo kontakty dobrovolníků, kteří jsou ochotni lidem v karanténě a ohroženým skupinám venčit psa v období koronavirové pandemie.

Autorka projektu První pomoc pro psy Zuzana Wildmannová  a ani Pesweb.cz nenese žádnou zodpovědnost za venčení psů. Venčitelé nejsou žádným způsobem prověření a nejsou zaměstnanci žádné agentury na venčení zvířat. Jedná se o „sousedskou“ a dobrovolnou výpomoc.

Výpomoc s venčením psa je bez nároku na finanční ohodnocení, ale záleží na vzájemné domluvě mezi majitelem psa a venčitelem na případném  (drobném) finančním příspěvku na dopravu a nebo poděkování ve formě sklenice domácí zavařeniny, medu, doma ušité roušce atd. Fantazii se meze nekladou 🙂

Jak se zaregistrovat do databáze venčitelů?
Ve spolupráci s Pesweb.cz je možné se registrovat jako dobrovolný venčitel v databázi zde:

DATABÁZE DOBROVOLNÍKŮ PESWEB ZDE

Pro registraci do databáze je nutná registrace ( tlačítko chci pomoci)

Doporučení k venčení:

  • Dle platného nařízení vlády je nutné krytí obličeje rouškou a nebo šátkem. Psa vyzvedávejte a předávejte vždy v souladu s tímto nařízením.
  • Snažte se o bezkontaktní předání a vyzvednutí zvířete – například uvázání psa k zábradlí v chodbě domu  a ustoupení o několik metrů dále od psa. Ověřte si, zda majitel či venčitel psa vyzvedl 🙂 Vyhněte se přímému fyzickému kontaktu mezi venčitelem a majitelem psa.
  • Nabízejte výpomoc s venčením pouze tehdy, kdy nemáte žádné příznaky žádného respiračního onemocnění!
  • Majitel psa by měl venčiteli oznámit svůj současný stav (preventivní karanténa atd.)
  • Je vhodné na venčení nosit vlastní vodítko a psa si při převzetí přepínat na vlastní vodítko.
  • Po venčení psa si vydesinfikujte ruce (kterou ideálně noste s sebou).

 

Dobrovolný venčitel má k dispozici vzor letáku, kde je místo na vyplnění telefonního čísla.  Pokud se chcete do dobrovolného venčení zapojit, doporučuji si letáky vytisknout a umístit na vchod domu/nástěnku obchodu v dosahu vašeho bydliště, ať se informace dostane především mezi seniory, kteří se na internetu příliš nepohybují a nebo vůbec. 

LETÁK KE STAŽENÍ A VYTIŠTĚNÍ NALEZNETE  ZDE

 

 

About the author

Zuzana Wildmannová administrator

Veterinární technik, akreditovaný lektor první pomoci a v současné době student druhého ročníku VOŠ zdravotnické v Praze v oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář a stážista u Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Mimo lektorskou činnost se autorka věnuje terapiím psů a koní především Dornovou metodou, je Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a také se věnuje terapiím lidí prostřednictvím Osteodynamiky (Dornova metoda pro lidi). Ve volném čase se věnuje svým dvěma psům, dvanáctiletému belgickému ovčákovi Agimu a roční stafbulce Kačence, se kterou se začíná věnovat záchranářské kynologii. Oba psi jsou na seminářích první pomoci pro psy jako chlupatí asistenti :)

Leave a Reply